Hej,

12 czerwca mieliśmy okazję odwiedzić pokazy lotnicze w miejscowości Margonin, nad jeziorem Margonińskim 😉 Otoczone jezioro lasem jest
dość specyficznym miejscem o klimatycznej atmosferze. Z powodu braku lotniska samoloty startują z różnych lotnisk w kraju, a swoje podniebne ewolucje piloci prezentują nad taflą wody. Z Poznania, to lekko ponad godzinę drogi.
Organizatorzy drugiej edycji Air Show przygotowali nie lada niespodzianki dla każdego entuzjasty lotnictwa. W pokazach brały udział takie maszyny jak: PZL M18 Dromader, która świetnie sprawdza się w zadaniach rolniczo gaśniczych oraz wielki transportowiec C-130 Hercules z 33 Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu. Dla osób, które oczekiwały większej dynamiki i dreszczyku emocji latał śmigłowiec Mi-24 oraz XtremeAir XA-41 z regiem SP-EED, za sterami siedział niezawodny Artur Kielak, dając jak zwykle popis swoich akrobacyjnych umiejętności.
 
Niestety z powodu intensywnych opadów deszczu, które przerwały Air Show postanowiliśmy wrócić do domu. Jak się okazało niebo lekko się przejaśniło, a samoloty znów było można podziwiać w powietrzu. Dla nas pozostał niesmak w postaci małej ilości samolotów, które mieliśmy okazję podziwiać w powietrzu, a trzeba pamiętać, że Blok III obfituje w takie smaczki jak Zespół Akrobacyjny Orlik, JAK-3M oraz aeroSPARX - nocne pokazy. Mamy nadzieję, że kolejna edycja odbędzie się przy lepszej pogodzie.
 
PS na przyszłość: Jeśli organizator nie odwołuje pokazów, to siedzimy i czekamy😉

Margonin_pokazy_lotnicze

Margonin_pokazy_lotnicze_piknik