Witajcie!  Widowiskowe Antidotum AirShow w Lesznie za nami, ale już za  moment spotkamy się na kolejnej dużej imprezie lotniczej LOTOS GDYNIA AEROBALTIC 2021!

Lecimy!

Wstyd się przyznać, ale był to nasz pierwszy raz na AirShow w Lesznie. Chylimy głowy i dziękujemy znajomemu, który bez wahania powiedział „jedźcie - nie będziecie żałować”! I faktycznie tak było! Antidotum AirShow to nietuzinkowa impreza, która pod wieloma względami oferuje coś więcej, niż tylko pokazy lotnicze. To istny festiwal podniebnych akrobacji! Atmosfera lotniska trawiastego, mnogość i bliskość maszyn, które lada moment wzbiją się w powietrze, aby pokazać swoją moc. Personel lotniczy i piloci przechadzający się między widownią, i ten zapach nafty...   Tutaj można poczuć się jak na świetnie zorganizowanej rodzinnej imprezie!

Dojazd bez najmniejszych problemów, parking ogromny, organizacja na wejściu, zaplecze, catering i oczywiście niezbędny element każdej imprezy - niebieskie "skrzynie ulgi" czyste i pachnące ;).

Nie będziemy rozpisywać się nad programem lotniczym, bo nie o to chodzi. Ale warto, a wręcz trzeba wspomnieć o kilku akcentach: zespół Red Bull Team - kwintesencja latania pokazowego. Genialny dźwięk silników, niskie przeloty, ciasne kręgi - pozycja! Aerosparx razem z Flying Dragons, to ekipy, które trzeba obejrzeć w nocy! Tak, w nocy! :)  AirShow w Lesznie, to esencja pokazów lotniczych i pirotechniki. Wszystko to dopełniają dźwięki muzyki poważnej, która absolutnie nie zagłusza brzmienia silników, a dodaje magicznej atmosfery. Pokazy odbywają się późnym popołudniem, aż do godzin nocnych. Mamy więc niebywałą okazję podziwiać cały lotniczy świat przy zachodzącym słońcu, a później w blasku księżyca i kolorowych flar. Magia!

Nie zabrakło też patriotycznych akcentów. Z dumą patrzyliśmy, jak paralotniarze rozwinęli na niebie największą istniejącą polską flagę.

Na deser zostaje Marek Choim oraz Łukasz Czepiela. Ten drugi Pan bardziej znany z teamu Red Bulla. Co oni wyprawiają z maszynami, to niewiarygodne! Słowo uznania kierujemy dla zespołu F-16 Tiger Demo Team Poland. Dynamiczne latanie nad lotniskiem trawiastym po zmroku, którego de facto nie widać, to już kunszt pilotażu.

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji! Niespodzianką okazał się pokaz Super Puma Display Team oraz C130 Hercules, który wyrzucił w powietrze tyle flar, że chyba wydali cały budżet MON na flary w 2021

Jeżeli ktoś planuje w przyszłym roku AirShow w Lesznie i zastanawia się czy jechać np. 400 km, to odpowiadamy - TAK! Bez wątpienia, warto! Nawet maruderzy, którzy fascynują się tylko palnikami będą z iskierką w oku spoglądać w niebo.

PS Ogromne podziękowania dla organizatorów, patronów, techników i pilotów!

antidotum_leszno

Aerosparx_airshow_2021

żelazny_antidotum

airshow

orlik_leszno

nocne_pokazyF-16

lotnisko_leszno

redbull

nocne_pokazy

leszno

hercules_C130

szybowiec_pokaz

Łukasz_Czepiela_pokaz

Łukasz_czepiala_airshow

cessna_zachód

szybowce_zdjęcie

samolot_zachód_słońca

flary_c130

przelot

szybowiec_zdjecie_nocne

szybowiec_akrobacja

marek_choim_pokaz

F-16_poland_demo_team

Antidotum_leszno

nocne_pokazy

B25